Dream City | Anouk Steketee & Eefje Blankevoort
€ 40,00
Uitverkocht
-
Beschrijving
Titel: Dream City
Fotograaf: Anouk Steketee
Auteur: Eefje Blankevoort
Uitgever: Kehrer
Aantal pagina’s: 168
ISBN: 978386828241
Taal: EngelsFonkelende lichtjes, ijskraampjes en een sprookjesdecor. Samen met schrijfster Eefje Blankevoort reisde de Nederlandse fotografe Anouk Steketee langs pretparken in o.a. Irak, China en de Verenigde Staten en fotografeerde de omgeving, bezoekers en medewerkers.
Dream City is genoemd naar het gelijknamige pretpark in Irak. Koerden, Sjiieten, Soennieten, Amerikaanse soldaten, Christenen en Moslims, allen bezoeken zij het park. Buiten de poorten worden deze segmenten van de Irakese bevolking ondergedompeld in een dodelijke strijd, in Dream City vermaken zij zich naast elkaar in het reuzenrad.
Steketee fotografeert de omgeving, bezoekers en medewerkers. Maar de foto’s hebben een donkere ondertoon. Ze foto’s maken ons bewust van het schrille contrast tussen de droomwereld in het park – met fonkelende lichtjes, kleurrijke attracties en sprookjesdecors – en de rauwe werkelijkheid buiten de poorten.
Het boek Dream City verscheen bij de gelijknamige tentoonstelling in het Nederlands Fotomuseum.