Gebruikersnaam
Wachtwoord
Registreer | Wachtwoord vergeten? | Meer info | Sluiten
English

Webdossiers en - lessen VO


       NEDERLANDS FOTOMUSEUM
       BEDANKT:
sponsorenfilmpje.gif
Het museum publiceert regelmatig nieuwe digitale dossiers en weblessen over fotografie en beeldcultuur. U kunt hiervan in uw lessen (CKV-, geschiedenis- of andere lessen) gebruik maken wanneer u aandacht wilt besteden aan fotografie.

De weblessen bestaan uit meerdere modules, waaronder foto's uploaden, beelden vergelijken, geluidsfragmenten beluisteren, schrijfopdrachten en vragen beantwoorden. In alle lessen staan diverse onderwerpen uit de (geschiedenis van de) fotografie centraal.

dressuur en fitness voor het oog
Het webdossier Dressuur voor het oog en de webles Fitness voor het oog bieden zowel theorie als kijkoefeningen aan de hand van foto’s uit de museumcollectie. In de webles toetst de leerling zijn of haar basiskennis over vormgevingsaspecten in de fotografie. In het bijbehorende webdossier komt de theorie aan bod. Er is gekozen voor een praktische invalshoek die ruimte laat voor een intuïtieve benadering van beeldvormgeving zonder al te veel hinder van vaktermen.

links
Via de rechterkant van deze pagina vindt u links naar de weblessen en -dossiers.

geschikt voor
bovenbouw HAVO/VWO, vakken CKV en Kunst Algemeen

duur
50-100 minuten

werkvorm
individueel of in tweetallen (varieert per les)

kosten
gratis
 
Zie ook...
Hoeveel vormgeving komt er bij fotograferen kijken? Het kunnen benoemen van vormgevingsaspecten kan helpen bij het maken van bewuste keuzes in je eigen fotografie.