Gebruikersnaam
Wachtwoord
Registreer | Wachtwoord vergeten? | Meer info | Sluiten
English

Brazil Contemporary

70s
De beeldcultuur van Brazilië

30-05-2009 - 27-09-2009

Het Nederlands Fotomuseum presenteert de Braziliaanse beeldcultuur van vandaag. Voorbeelden uit fotografie, video, design, games, mode en tijdschriften laten zien hoe gemakkelijk Brazilianen elitair met populair en kunstzinnig met toegepast vermengen.

Samen met twee andere Rotterdamse musea: Museum Boijmans Van Beuningen en het Nederlands Architectuurinstituut brengt het Nederlands Fotomuseum de rijke Braziliaanse cultuur naar de Maasstad. De tentoonstellingen maken deel uit van de Brazilian Summer in Rotterdam.

viva_favela_c.jpg
Foto uit het Viva Favela project (c)



Wat opvalt aan de Braziliaanse beeldcultuur is dat media en kunstenaars een maatschappelijk verhaal willen vertellen. Zo komt de enorme kloof tussen arm en rijk vaak als onderwerp terug in de media en het werk van beeldend kunstenaars en fotografen. In de tentoonstelling zijn dan ook beelden van het leven in de favela’s - de sloppenwijken - van São Paolo en Rio de Janeiro terug te vinden.

creativiteit van Brazilië
Fotoseries van onder meer Daniela Dacorso over Baile funk, het collectief Cia de Foto over het gezinsleven en een project uit de favela's van Rio tonen de Braziliaanse (beeld)cultuur in uitersten. Die cultuur komt op een andere manier naar voren in verschillende werken van filmers en videokunstenaars als Lia Chiaia, Marcelo Cidade en Kiko Goifman. De redactie van het spraakmakende beeldtijdschrift Zupi stelt speciaal voor deze tentoonstelling een presentatie samen. De bezoekers kunnen computergames spelen waarin typisch Braziliaanse elementen zijn verwerkt. Op andere plaatsen in de tentoonstelling komt de creativiteit van het hedendaagse Brazilië naar voren in het werk van een aantal grafisch ontwerpers en beeldend kunstenaars.

publicatie
Bij NAi Uitgevers verschijnt een rijk geïllustreerde full colour publicatie in het Nederlands/Engels. Het boek geeft een beeld van de rijkdom van de Braziliaanse cultuur en bevat bijdragen van onder meer Paul Meurs, Jaap Guldemond en Frits Gierstberg.

Zie ook de gezamenlijke website www.brazilcontemporary.nl


[ terug ]

Zie ook...
Zoek in agenda archief
 Zoeken